מיסטריאל

HERITAGE

מארמונו של המלך פארוק ועד היום

שבתאי מיסטריאל עלה לארץ בתחילת שנות ה- 20, התקבל כמנהל עבודה בנגריית קריניצי, (לימים ראש עיריית רמת-גן). יחדיו, הם עיצבו ובנו את הריהוט לארמונו המפואר של מלך עיראק.

ב- 1939 הקים שבתאי מיסטריאל את נגריית מיסטריאל והפך לרב אומן בתחומו.

3 דורות של נגרים אומנים, בעיצוב טובי האדריכלים

לימים, הצטרפו אל שבתאי שניים מבניו, שירשו את כישרונו והמשיכו את דרכו הייחודית של האב – נגרות איכותית ובלתי מתפשרת – בחומרים, בביצוע ובגימור. בהמשך הצטרף גם שי, בנו של בני, לעסק המשפחתי. ברבות הימים, הפכה נגריית מיסטריאל לבית היוצר המועדף על אדריכלים רבים וטובים – לביצוע עבודות מגוונות לבתים פרטיים, משרדי יוקרה, מסעדות, מוזיאונים וקהל שוחר איכות ועיצוב.

החזון: רק רהיטים ברמה גבוהה. רק חומרים מובחרים. רק גימור מוקפד.

מיסטריאל ידועה בטיפול המסורתי בעץ, וביכולת יוצאת הדופן לשלב חומרים איכותיים, מגוונים ומתקדמים המיובאים מתעשיות אחרות. די במבט, בליטוף ובשימוש בכל אחד מהמוצרים כדי להעריך את ההקפדה על איכות החומרים, את שלמות הביצוע ושיטת העבודה הייחודית המשתנה ממוצר למוצר.

COMPOSITION

רוב מוצריה של מיסטריאל נעשים ע"י יותר מאומן חומר אחד.

כמעט כל מוצר משלב מספר בעלי מקצוע, בעבודת יד (craft). מלבד שיטות עבודה מעולם הריהוט מושאלות טכניקות נוספות מתחומים שונים כגון: קרמיקה, הנדסה, מכוניות ופלסטיקה. למיסטריאל יכולת ייחודית לעסוק במגוון חומרים ולהגיע לגימור מוקפד ודיוק גבוה. כל בחירה של חומר מתחשב במטרה אותה הוא משמש.

PERFECTION

הגימור המוקפד, הוא אחד מסימני ההיכר הידועים של מיסטריאל.

הטיפול המסורתי בעץ, ההקפדה על פרטי הפרטים, ושימוש בטכניקות עיבוד שונות המביאות את הפריט לכלל שלמות. כמו למשל, הימנעות מחיתוכים מיותרים ומשימוש במסמרים וסיכות אויר. אנו, במיסטריאל, קוראים לזה: "יצירת קשר בלתי אמצעי בין האומן לבין החומר". זה לא רק נראה טוב. זה מרגיש טוב. אפשר ממש לחוש אינטימיות עם הרהיט.

ATTENTION

ריהוט בהתאמה אישית, זה המוטו של מיסטריאל.

להיענות לאתגר התכנוני והעיצובי. לגלות גמישות ולהתאים את הרהיט לאילוצים הפיזיים של המקום, למרחב הקיים. להיות קשובים לכל סגנון, תקופה או אופנה שיידרשו. לנו כאמני חומר, ביצוע התכניות לשפת המעשה אינו מוגבל לאף סגנון.

COLORING

זה לא רק שיטות הצביעה המוקפדות, או בחירת הצבעים – אלא גם ובעיקר מציאת פתרונות טכניים מתוחכמים,

שימוש בצבעים חזקים, מבריקים ועמידים מתעשיית הרכב ושילובים מעניינים למראה מיוחד – כגון: שילוב תאורה, מערכות קול ושמע משולבות ברהיט, מנגנוני פתיחה וסגירה מתוכחמים, שילוב הנדסת אנוש וארגונומיה גבוהה ברהיט ועוד ועוד – כעין הדמיון הטובה. כל אלה יוצרים את אותו "משהו" שמבדל את מיסטריאל מול כל מה שראית עד היום.

זו היא מיסטריאל… וזה מה שאנחנו יודעים לעשות הכי טוב. עוד משנת 1939.